NOORED EESTI ARTISTID ÜHENDASID JÕUD: PIHLAP.UUD JA EIK ANDSID VÄLJA VÄRSKE INDIE-HIPHOPI PALA

Pihlap.uud (foto: Ako Lehemets)

Täna ilmus eestikeelse jazzhop-ansambli Pihlap.uud ja noore sõnakunstniku EiKi koostöös valminud lugu “Kitš”. EiK ja Pihlap.uud asusid koos töötama pärast bändi esiksingli “Olen linn” ilmumist. Algselt kirjutas EiK ansambli laulude tarvis sõnu, ent möödunud aasta lõpuks otsustati jõud ühendada ka stuudios ning lava peal.

Bändi solist Maris Pihlap leiab: “Liiga tihti on eestikeelsed laulud pelgalt turundusstrateegiate ja loominguliste kompromisside tulemus, kuna ingliskeelse muusika vallas on konkurents lihtsalt kordades suurem. Esimesena kannatab selle all tekstide kvaliteet, mis praeguses peavoolumuusikas jätab kõvasti soovida. Sellepärast oleme seadnud Pihlap.uude missiooniks teha eestikeelset muusikat südame ja rõõmuga. Mis olekski selleks parem, kui teha koostööd noorte eesti luuletajatega? Mulle tundub, et meie loomingulised missioonid ühtivad EiKiga päris hästi, mõte ühiselt lugu teha tuli väga loomulikult.”

EiK selgitab singli olemust nii: “”Kitš” jutustab romantilisel toonil sellest, kuidas mõistusega maalitud maailm on tihtipeale hulga kaunim kui tegelikkus. Kui sageli avastame end mõttes pidamast vestluseid, mida kunagi ette ei tule? Alustasin “Kitšile” teksti kirjutamist suuresti impulsist, kui mõistsin, miks ma kõiksugu kunstivorme nii palavalt armastan: need muudavad reaalseks selle ilu, mis eksisteerib vaid inimeste peades. Võin nautida meeleldi kaunist kevadpäeva või valgeid hommikuid, aga mälestus ja idealiseeritud kujutluspilt neist asjust on hulga kaunim ning kunstil on võim need mälupildid rambivalgusesse tuua.”

Värsket lugu esitletakse EiKi ja Pihlap.uude ühiskontserdil, mis toimub Jazzkaare Tasuta kontsertide päeva raames 21. aprillil kell 15 Telliskivi loomelinnakus Palo Alto klubis. Lisaks ühistele lugudele saab kuulda live-bändi versioone EiKi parimatest lugudest ning Pihlap.uude loomingut.

Lugu Spotifys, Apple Music’us, DeezerisRubriigid:Live, Singel

Sildid:, ,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: