TÄNA ALGAB NARVAS UUS MUUSIKA- JA LINNAKULTUURI FESTIVAL STATION NARVA. PRAKTILISED NÕUANDED JA AJAKAVA FESTIVALI KÜLALISTELE

Täna, reedel, 21. septembril algab Eesti idapoolseimas linnas Narvas muusika ja linnakultuuri festival Station Narva. Esmakordselt aset leidva ja kuni pühapäeva, 23. septembrini vältava festivali keskmes on suurejooneline rahvusvahelise artistivalikuga muusikaprogramm Kreenholmis kompleksis ja Ro-Ro klubis, ent lisaks kontsertidele pakub festival palju muudki ettevõtluspäevast kolmkeelse püstijalakomöödiani, kunstinäitustest BAZAR arutelude ja ehedate „narvityane“ stiilis söömaaegadeni. 
Ajaloo esimene Station Narva festival toimub EV100 pidustuste raames. 

Station Narva üritused ja ajakava, 21.–23. september:

Reede, 21. september

Kell 10–17 Narva kolledži auditooriumis aset leidval ettevõtluspäeval kohtuvad Eesti tehnoloogiaettevõtted, e-residentsuse meeskond ning Narva ja Ida-Virumaa ettevõtted. Kell 10 algava ettekannete kava avab Narva linnapea Tarmo Tammiste. Teiste seas on esinejateks Kaspar Korjus, kes tutvustab e-residentsuse võimalusi Ida-Virumaal ja Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi kabinetiülem Juhan Lepassaar, kes räägib digitaalse ühtse turu väljakutsetest.  Alates kell 14 on võimalik osaleda töötubades, mida korraldavad e-residentsuse meeskond, Telia TechGirls koostöös TechSistersiga ja digimeedia inkubaator DIGIX. Ettevõtluspäevale on teretulnud kõik festivalipassi omanikud. Lisainfo Facebookist.

Kell 15 algab Narva kunstiresidentuuris (Joala 18) kunstikriitiku Stacey May Kooseli loeng, mis juhatab sisse kunstnikeduo Varvara & Mar näituse „Digital Stitches” avamise kell 16. Näitus jääb avatuks reedel kuni kella 2 öösel ja laupäeval ajavahemikus kell 12–20. Lisainfo Facebookist.

Nii reedel kui ka laupäeval algusega kell 16.30 toimuvad Narva kunstiresidentuuris kohaliku arvamusfestivali BAZAR avalikud vestlused, kus arutletakse muuhulgas tänavuse tiheda kultuurisuve, autoriõiguste ja regionaalsete identiteetide  üle. Lisainfo Facebookist.

Reede õhtul alates kell 18 on avatud muusikafestivali ala Kreenholmis  (Joala 21), kus peaesinejateks triphopi täht Tricky ja tumeda ning abstraktse techno meister Actress Inglismaalt ning teiste seas astuvad lavale ka Una Bomba 50+ ja Zahir Eestist ning Venemaa uue laine tegijaimad artistid Grechka ja Shortparis. Alates südaööst toimuvad kontserdid ka Ro-Ro klubis (Jõe 2).
Lisainfo Facebookist.
Muusikaprogrammi ajakava leiab siit.

Laupäev, 22. september

Kell 10.30–12 oodatakse huvilisi osa saama Narva stiilis araabiapärasest hommikusöögist VitaTiim keskuses (Tuleviku 7). Registreerumine: info@internationalhouse.ee. Kohtade arv on piiratud. Lisainfo Facebookist.

Alates keskpäevast saab tasuta linnalava-kontserte kuulates avastada põnevaid paiku ja seniavastamata muusikalisi pärle üle kogu linna Fama keskusest EV100 pargi ja  Jõepromenaadil asuva Narva Sõudebaasini, esinejaiks teiste seas Islandi räppar Fever Dream ja Narva enda biidi- ja riimisepad PTF1987 ning Bit+.

Kell 13 toimub Narva kunstiresidentuuris Soome kunstnike duo Kaisa Leka & Christoffer Leka avalik loeng „Ebatäiuslik”, millele järgneb töötuba noortele (eelregistreerimisega). Lisainfo Facebookist.

Alates kell 16.30 peetakse kunstiresidentuuris teine ring BAZAR arutelusid. Lisainfo Facebookist.

Kell 18 avatakse muusikafestivali ala Kreenholmis. Õhtu peaesinejaks on Liverpooli postpungi ja neopsühhedeelia legend Echo & the Bunnymen. Samuti astuvad üles just Narvast oma uue albumi tuuri alustav Briti produtsent ja etenduskunstnik Gazelle TwinJoensuu 1685 Soomest, 12EEK Monkey ja Mart Avi Eestist jpt. Alates südaööst toimuvad kontserdid ka Ro-Ro klubis, kus kuni varaste homikutundideni peetakse ühtlasi Station Narva jätkupidu.

Pühapäev, 23. september

Station Narva finaal pakub meeleolukat ajaviidet igas vanuses publikule. Kell 12 toimub Narva Jõepromenaadi Dahlbergi laval sügispealinna väljakuulutamise avatseremoonia, millele järgneb Genka ja Alla Jakubova Ansambli ühiskontsert, suur pika laua lõuna, keeltekohvik, Soome „lasteroki“ bändi Jytäjyrsijät etteaste ja Comedy Estonia püstijala-etendus kolmes „kohalikus“ keeles.
Lisainfo Facebookist.

Pühapäevased üritused on tasuta, erandiks Comedy Estonia etendus.

Festivali pääsmed 

Station Narva kaalukaim osa ehk muusikaprogramm jaotub reedel ja laupäeval, 21.–22. septembril Kreenholmi Manufaktuuri ja Ro-Ro klubisse, kuhu tagab pääsu kas festivalipass või päevapilet.

Festivalipassid hinnaga 39 eurot  ja päevapiletid hinnaga 25 eurot on müügil Piletilevis.
Samuti saab passe ja piletied osta muusikafestivali toimumispaigas Kreenholmis või Ro-Ro klubis kohapeal.

Festivalipass tagab sissepääsu nii 21. kui ka 22. septembril toimuvatele kontsertidele Kreenholmis ja Ro-Ro klubis, samuti 21. septembril Narva kolledžis peetavale   ettevõtluspäevale. Päevapilet tagab sissepääsu valitud kuupäeval  (21. või 22. septembril) Kreenholmis ja Ro-Ro klubis toimuvatele kontsertidele.

Piletilevist ostetud passid ja piletid tuleb vahetada käepaela vastu festivali infopunktis Narva kolledžis (Raekoja plats 2) või kassades ürituse toimumispaikades Kreenholmis või Ro-Ro klubis. Festivali infopunkt on neljapäeval avatud kuni kell 23, reedel ja laupäeval kell 10-23. Infopunkti lahtioleku aegadel on kolledžis avatud ka Kohvik Muna.

Kuidas Narvas liigelda?

Enamik festivali asukohti on üksteisest maksimaalselt 15-minutise jalutuskäigu kaugusel. Taksosõit maksab linna sees kuni 3 eurot (tasub varuda sularaha!) ja Narva-Jõesuusse (14 km) ligi 10 eurot. Et liiklemine oleks mugav ja muretu, on reedel ja laupäeval Kreenholmi ning Ro-Ro vahel liikumas ka festivali eribuss.

Praktiline majutuse ja liiklemise alane info siitkaudu.

Festivali asupaigad, liiklemisinfo plaan ja festivaliala kaart:Rubriigid:Live

Sildid:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: