MAAILMA KIIREIMA KLAVERIMÄNGIJA PETER BENCE KONTSERDI RÕDUPILETID TULID MÜÜKI

4. novembril esineb Tallinnas Alexela kontserdimajas maailma kiireim klaverimängija Peter Bence, kelle kontserdile saab nüüd osta ka rõdupileteid.

Peter Bence on rokkiv klaverivirtuoos, kes on elavaks tõestuseks sellest, et klassikaline muusika on kõike muud kui igav. Tema töötlused Queeni, Michael Jacksoni ja teiste megastaaride lugudest on kogunud internetis 300 miljonit vaatajat. Ainuüksi viimase aasta jooksul on ta esinenud neljal kontinendil ja rohkem kui 20 riigis.

2012. aastal püstitas ta Guinnessi rekordi maailma kiireima pianistina. Bence’i skoor oli 765 klahvilööki minutis, mida tänase päevani pole keegi suutnud üle lüüa. Bence ütleb ise, et eksperimenteerib kõigega, mida klaver pakub. Tema eesmärk on veenda ka nooremaid kuulajaid selles, et klaver on tõeliselt äge instrument.

Bence võttis klaveril esimesed akordid juba kaheaastaselt, kui ta mängis vanaema pianiinol multifilmide meloodiaid. Mozartist ja Lisztist inspireerituna komponeeris ta esimesed teosed vaid seitsmeselt, 11-aastaselt andis aga välja esimese sooloalbumi. Klassikalise muusikahariduse sai Bence Ungaris. Edasi viisid õpingud mainekasse Bostoni Berklee kolledžisse, kust sai alguse tema rahvusvaheline tähelend.

Piletid on müügil Piletilevis.Rubriigid:Live

Sildid:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: