VASULAS AVATAKSE GUNNAR GRAPSI MĂ„LESTUSKIVI

Järgmisel reedel, 7. juulil avatakse Tartumaal mälestuskivi heliloojale, multiinstrumentalistile ja Eesti rahvusliku rocki ühele rajajale Gunnar Grapsile.

Graps veetis nooruspõlves mitu suve Tartu külje all, Vasulas, Mäeotsa ja Luige taludes. Seetõttu paigutatakse ka mälestuskivi just sinna. See on Tartu valla ja festivali Amme Rock austusavaldus varalahkunud rockimehele.

1951. aastal Tartus sündinud Gunnar Graps mängis ansamblites Satelliidid, Mikronid, Olav Ehala ansambel, Ornament, GGG ja Magnetic Band. Gunnar Graps lahkus meie seast 17. mail 2004. aastal.

Juba 19. aastat toimuva festivali Amme Rock avapäev on sel aastal pĂĽhendatud meie “Raudmehele” – muusika, mida mängitakse esinejate vaheaegadel, on pärit Gunnar Grapsi erinevate koosseisude varasalvest. Ka Gunnar ise esines Magnetic Bandiga Amme Rockil aastal 2003. Nagu juba traditsiooniks on saanud, esinevad kahepäevasel publikule tasuta toimuval festivalil ka välisesinejad. Seekord näeb laval lausa kolme ansamblit Soomest, ĂĽht Suurbritanniast ja Leedust ning 13 ansamblit Eestist. Ăśrituse algataja ja eestvedaja Mart Käiro sõnul on suur kivi juba festivaliplatsile, Amme jõe äärde paigaldatud ning 3D tehnikaga valmistatud mälestustahvel valmis. Mälestuskivi pidulik avamine toimub 7. juulil ansamblite esinemise vaheajal orienteeruvalt kell 20.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s