TALLINNA PEOMAASTIKKU HULLUTAB UUS REIVIGĂ„NG!

Tallinnas on kanda kinnitanud uus DJ-de ja produtsentide punt TRäPMENT, kes korraldavad igakuiselt trap– ja bassmuusika kuulajatele orienteeritud kõrge energiaga pidusid. TRäPMENTi meeskond korraldab sel suvel Tallinnas kolm erineva kontseptsiooniga suurt pidu. Järgmine kavas olev ĂĽritus nimega “TRäPMENT presents: Cops In Da House!” leiab aset järgmisel reedel, 16. juunil Kohvik Sinilind kinosaalis.

Pidude eesmärk on luua uus liikumine, mis ühendaks sarnase muusikamaitsega inimesi, annaks uut hingamist Tallinna ööelusse, tutvustaks peorahvale uut muusikat ning aitaks pikemas perspektiivis kaasa nii kohalike kui lähiriikide produtsente, muusikuid, meelelahutajaid ja loomeinimesi väljundi leidmisel.

Kohvik Sinilinnus astuvad üles TRäPMENTi algatajad Jüri Preobraženski (DJ Dorian Bay) ja Boris Pavlov (DJ Rumble Bee), lisaesinejatena MC Loco Buda, ansamblite Ziggy Wild ja Scarlet trummar Henri-Hannes Sell, tantsutüdrukud tantsustuudiost Positive, visuaalikunstnik VJ Teng ning mikrofonil lisab peole energiat ja vürtsi muusikust meelelahutaja Martin Kivi.

“Elasin eelmisel aastal kolm kuud Las Vegases, kĂĽlastasin Amsterdami Amsterdam Dance Event-i ajal ning kogesin seitsme päeva pikkust grandioosset Sziget Festivali Budapestis. Kõige selle tulemina hakkasin tõsist huvi tundma selle veidra rĂĽtmiga ja sumedate bassibiitidega ĂĽlipopulaarse muusika vastu, mis Eestis ei ole veel nii tugevat skenet käima tõmmanud nagu näiteks house, tehno või trumm ja bass. Ăśksikuid tublisid trap-i DJ-sid meil siin on, kuid samas jätkub ikkagi palju ruumi, et seda nišši oma tiimiga täita,” räägib TRäPMENTi algataja JĂĽri PreobraĹľenski, kes eelmisel aastal otsustas oma seitsme aasta pikkusest kinnisvarakarjäärist loobuda, et pĂĽhendada elu muusikale.

“Tänaseks oleme Tallinnas ära teinud kolm pidu ning suvega on plaan juba oluliselt suuremaks kasvada. Selleks, et ĂĽritusi vĂĽrtsitada, on meil igal peol täiesti erinev teema või kontseptsioon. Näiteks Sinilinnu peo teemaks on “Cops in Da House”, mille raames esinejad riietuvad politsenikeks. Alates suvest paneme ka palju rõhku just esinejate ja valgustehnika show-efektidele,” räägib TRäPMENTi kaasalgataja Boris Pavlov, kes varasemalt on tegutsenud Device DJ koolis koolitajana.

Trap-muusika nö mekadeks on Los Angeles ja Amsterdam, kus suur osa meie pidudel mängitavast muusikast on toodetud,” toob Boris välja TRäPMENTi muusikavaliku päritolu. “Lisaks trapile mängime oma pidudel ka bass house-i, twerk-i, moombahton-i, dubstep-i, g-house-i ja veidike ka trummi ja bassi,” lisab Boris.

Üritustel domineeriva muusikažanri juured pärinevad USAs asuva Atlanta linna hip-hopi liikumisest. Trap-muusikat iseloomustab rütm, mis on keskmise kiirusega 150 lööki minutis, tumedat atmosfääri tekitavad saundid ning madalad ja võimsad bassilöögid. 2012. aastast alates võtsid mitmed tantsumuusika produtsendid (sh Diplo, Baauer, Skrillex, Flosstradamus, Yellow Claw) trap-i muusikalised ideed ja tekitasid nö uue sulami EDM-st (electronic dance music) ja trap-ist. Sellest sulamist kasvas 2015. aastaks välja USA kõige populaarsem tantsumuusika žanr.

Tänaseks on EDM trap üle kogu maailma DJ-de poolt üks mängitumaid žanreid ning mitmete trap-i produtsentide looming vallutab endiselt Billboardi kõige kõrgemaid kohti (nt Kendrick Lamari uus singel “Humble”, mis sel kevadel välja tulles jõudis edetabelis esimesele kohale). Ka augustis Pärnu rannas toimuval Weekend Festivalil esineva The Chainsmokersi kontsertitel kuuleb palju just EDM trap-i.

Ole TRäPMENT-i pidudega kursis sotsiaalmeedia vahendusel!:

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s