EESTI MUUSIKA VĂ•IDUTSES MAAILMA MAINEKAMAL LAULUKIRJUTAJATE KONKURSIL

Eesti indie-elektroonika kollektiiv Avoid Dave avaldas täna koostöös Sander Mölderiga valminud singli “Fire”, mis tunnustati ĂĽhtlasi ĂĽhe maailma suurima laulukonkursi Performance kategoorias teise koha vääriliseks.

Avoid Dave’i loominguline mootor Taavi Paomets peab elektroonika ja souliliku akustilisuse vahel mängleva singli tugevuseks lihtsust, mis on põimitud ootamatuste ja vaikusega. “Fire’i” sõnum ei varja endas peidetud tagamõtet, vaid tuleb lĂĽĂĽrikas selgelt välja – see räägib sĂĽdame sĂĽtitamisest selle kõige siiramas tähenduses.”

Loo kaasautor, produtsent ja DJ Sander Mölder peab loo põhiliseks tugevuseks selle kirjutamise spontaansust. “Me ei mõelnud mitmeid kordi ĂĽmber, vaid kõik esimesed mõtted läksid sisuliselt käiku. Selles mõttes on “Fire” väga puhas igasugusest ĂĽlemõtlemisest,” kirjeldab Mölder loomisprotsessi ning lisab, et tema ja Taavi koostöö toimis ökonoomselt ning ĂĽksteist täiendatavalt.

Rahvusvahelise laulukirjutajate konkursi (International Songwriting Competition) Performance kategoorias ei hinnatud mitte pelgalt laulukirjutamisoskust, vaid lugu kui tervikut – instrumentaali, meloodiat, arranĹľeeringut, sõnu, loovust ja loo ĂĽldist kandvust.

Performance kategooria näol on minu arvates tegu maiuspaladega, mis peale lĂĽhikest lutsutamist väga kiiresti hinge lähevad. Ilmselt ongi neid lugusid ka keeruline peavoolukategooriatesse lahterdada,” kommenteerib Paomets kategooriavalikut ning lisab, et tänapäeval on muusikastiilid omavahel niivõrd segunenud ja Ĺľanritesse sobitumisega ei tasuks ĂĽldse oma pead vaevata.

Julgust ja omapära peab Paomets ka ĂĽheks edu võtmeks. “Kõik, mida me suudame väikeses Eestis välja mõelda, on ikkagi piisaks ookeanis. Just selle peamegi oma tugevuseks pöörama,” julgustab ta teistest erinema. Samas tõdeb muusik, et viimaste aastatega on Eesti tase märgatavalt tõusnud ning rahvusvahelise konkursi edulugu kinnitab Paometsa sõnul veelgi, et maailmas leidub koht kõigile ja kõigele. “Tuleb lõpetada ettekäänete tegemine, võtta endale siht ja ennast ĂĽletada.”

Ăśhtlasi lubab hetkel Uus-Meremaal viibiv Paomets, et Eestisse naastes hakkab kindlasti nii mõndagi toimuma. “Uued ideed on juba susisemas,” lubab muusik peagi taas värske materjaliga ĂĽllatada.

Kokku laekus International Songwriting Competition’ile ĂĽle 16 000 loo 137st erinevast riigist, mis jagunesid 24 erinevasse kategooriasse. Eelmiste aastate võitjate sekka kuuluvad muuhulgas maailmakuulsad nimed nagu Vance Joy, Gotye, Bastille, Passenger, Kimbra, Omar Sosa, King Charles jpt.

“Fire” on kolmas singel Avoid Dave’i sĂĽgisel ilmuvalt albumilt “Up Against the Glass”.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.