ILMUNUD ON V4R1 DEBÜÜTALBUM

V4R1

Ilmunud on V4R1 omanimeline esikalbum, mille avaldab kodumaine plaadifirma Grainy Records. Album, mis koosneb kuuest audiovisuaalsest loost, ilmub nii vinüüli, kunstiraamat-CD kui ka digitaalsel kujul.

V4R1 on Taiwanil sündinud audiovisuaalne kooslus, mis ühendab endas helilooja Sander Saarmetsa ja visuaalkunstnik Virge Loo loomingut. Ajavahemikul 2012-2016 salvestatud materjal on inspiratsiooni ammutanud salapärasest Formosa saarest, selle öistest linnamaastikest ja massiivsetest loodusjõududest.

V4R1 muusika heidab kõrvale kõik mittevajaliku ja keskendub üksikutele helidele ning nende muutumisele ajas. Tugev aeglustatud pulss toimib gravitatsiooni keskmena, mille ümber tiirlevad erinevatel kiirustel liikuvad osakesed. Esmapilgul monotoonsetest helimaastikest joonistuvad aegamööda välja minimalistlikud, aga ekspressiivsed meloodialiinid.

Muusikaga sümbiootiline pildikeel järgib lähedalt selles toimuvaid arenguid. Kontrastina valdavalt elektroonilisele helimaailmale, pärineb visuaalne algmaterjal tušiga maalitud ja joonistatud pindadest. 52-leheküljeline kõvakaaneline kunstiraamat sisaldab valitud V4R1 visuaale ja albumi CD-d. Mõlema füüsilise formaadiga kaasneb link audiovisuaalsele tervikule veebikeskkonnas.

Album valmis Kipatauw stuudios Taipeis.

“V4R1” esitlus toimub 26. mail “Üle Heli kaunite kunstide õhtul” Kultuurikatla Aias PADA.
V4R1 A/V LIVE: 23:00.

V4R1 albumi kaheminutiline treiler:

Muusikavideo “BAT”:

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s