TRAD.ATTACK!’IL ILMUS UUS ALBUM JA ALGAS KAHEAASTANE ĂśLEMAAILMNE KONTSERTTUUR

Trad.Attack!

Täna ilmus Trad.Attack!’il kauaoodatud album “KULLAKARVA”. Juba on see jõudnud ka ĂĽle riigipiiride: “Kas Eesti (ja torupill) on muusikalise maailmavallutuse lävel?”, kirjutas ĂĽks olulisimaid maailmamuusika ajakirju fRoots uuest albumist.

Uksi uue albumi maailma on bänd avanud juba mitu kuud ja selle aja jooksul on ilmunud kolm singlit ja kaks muusikavideot. “Trad.Attack!’i teine kauamängiv, joovastav ja haarav “Kullakarva” on tänavu kindlasti ĂĽks olulisemaid albumeid Eestis,” kirjutab maikuu Ajakiri Muusika.

Sandra Vabarna: “Meil on väga hea meel, et meie viimase aasta kogemused, rõõmud, mured, katsumused, on jõudnud lõpuks läbi loomingu ja uue albumi inimesteni!”. Trad.Attack! jätkab ka sellel kauamängival arhiivisalvestiste kasutamist. “Kuna see on olnud väga oluline osa meie loomingust, siis otsustasime arhiivi toetada,” lisab Sandra. Iga kaubandusketis mĂĽĂĽdud albumi pealt läheb 50 eurosenti Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivile, mida kasutatakse veebiväljaande “Saaremaa rahvamuusikat ja kombeid” koostamiseks.

20. mail annab bänd ka esimese uue albumi esitluskontserdi, mis toimub Inglismaal. Uut albumit esitletakse umbes kaks aastat ja eesti muusika viiakse väga paljudesse riikidesse. Selle suvel annab bänd kontserte Inglismaal, Saksamaal, Tšehhis, Luxemburgis, Lätis, Soomes, Poolas, Itaalias, Rootsis, Portugalis, Taanis, Venemaal, Maroccos, Kanadas. Kahe aasta jooksul jõutakse ka seoses EV100 tähistamisega kõikidesse 28-sasse Euroopa Liidu liikmesriiki.

Eestisse esitletakse albumit kahe suurejoonelise kontserdiga – 30. juunil Tallinnas Telliskivi Loomelinnaku hoovis ja 26. augustil Setomaal Treski KĂĽĂĽni heinamaal.

Uus album, nii CD kui vinüül, on füüsilisel kujul saadaval kõikides hästivarustatud poodides üle Eesti, aasta muusikamüüja lehel 311.ee ja bändi kodulehel. Lisaks on album digitaalselt müügil iTunesis, GooglePlays ja Bandcampis. Uut albumit saab tänasest streamida ka Spotifys.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s