HURRAA! MUUSIKAPLANEEDI TOP 10 #100!

MP TOP 10

Hip-hip, hurraa! Alanud on maikuu ja MuusikaPlaneet on jõudnud oma sajanda TOP 10-ne edetabelini. Enne aga kui asume uurima milliseks juubelitabel kujunes, lõhakem paar statistikapommi MP TOP 10-ne ajaloo kohta. 🙂

Niisiis. Esimese lugejate koostatud pingerea avaldasime 4. mail 2015 ning selle esikohal säras kollektiivi La La Ladies lugu “Saadan kuule”:

TOP Kümnel on seni olnud 30 erinevat liidrit ning tabelist on käinud läbi 483 lugu. Kusjuures need lood pole alati olnud artistide/bändide singlid. Näiteks 2016. aasta jaanuaris lipsas siit läbi ETV saates “Tujurikkuja” esitatud lugu “Ei ole üksi ükski maa”, mis jõudis pingeritta vaid korraks, kuuendale kohale:

Kõige pikemalt on suutnud tegusid teha Merit Männiste “Jääingel”. See laul püsis TOP 10-s koguni 32 nädalat! 29 nädalaga järgneb Marju Läniku “Elu Ülikool” ning 25 nädalat jäi kirja Ott Leplandi palale “Iga päev” ja ka Anne Adamsi singlile “Delete”.

Enim esikohti on MP TOP 10-s noppinud Anne Adams – lausa 16, neist 12 lauluga “Delete” ja 4 looga “Nostalgiline”. Kui panna kokku Männiste perebändi ja Merit Männiste lood, siis on Männisted maitsnud võidurõõmu kaheteistkümnel ja Ott Lepland kolmandana üheteistkümnel korral.

Aga olgu, pisike tagasivaade on tehtud ja aitab nüüd heietustest. Panite ju ikkagi eelmisel nädalal kokku ka värsket tabelit ja siin on tulemused!

Olgu kohe mainitud, et gallupis esindatud Criuse & Púr Múdd’i “Broke Apart” eemaldati eelmisel nädalal YouTube’ist, mistõttu oli selle link ka meie gallupis katkine. Kui uurisime asja bändi lauljalt Joonas Alvrelt, vastas muusik, et eemaldamise põhjuseks oli jama audioga, kuid nad loodavad laulu peagi taas YouTube’i üles laadida.

Nüüd aga tuleb tähtis teadaanne: sajanda pingerea pani “kinni” Merit Männiste “Arm jääb”, mis ka eelmises tabelis #1 oli. Palju õnne!

Teiseks kerkis uue tulijana Shanoni “NaNaNaNaNa” ja kolmas on nüüd eurolaul “Verona”.

MP TOP 10 #100 (1. mai):

1 (1) [2] Merit Männiste “Arm jääb” (34.44%)
2 UUS [1] Shanon “NaNaNaNaNa” (23.84%)
3 (5-6) [17] Koit Toome & Laura “Verona” (13.91%)
4 (3) [6] Põhja-Tallinn “Jäägu nii” (8.61%)
5 (4) [3] Tanel Padar “Parem veelgi” (7.95%)

6 (2) [4] Olavi Otepalu “Harva juhtub” (5.3%)
7 UUS [1] M3ITIS feat. Epp Kõiv “Sütelkõnd” (2.65%)
8 UUS [1] Trad.Attack! “Imepuu” (1.99%)
9 (5-6) [2] Anne Veski “Minuga jää” (1.32%)
10 UUS [1] Crius & Púr Múdd “Broke Apart” (0%)

Hääli: 151

Nagu ikka, pääseb edasi esiviisik ja neile asuvad konkurentsi pakkuma viis uut tulijat:

  • Hellad Velled “Kokku saame”
  • Krunks More “Anna aega”
  • Naised Köögis “Aasta ema”
  • Renate “Suveõhtud”
  • Sunlight “On veel teisi”

Kui eelmisel nädalal hoidsime gallupi hetkeseisu sajanda tabeli tuleku tõttu saladuses, siis nüüdsest saab hetkeseisu taas piiluda. Küsitlus asub lehe paremas servas ja läheb lukku pühapäeva, 7. mai hilisõhtul.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s