STEVE LURY JA ANDRES ROOTS ANNAVAD EESTIS VIIS DUOKONTSERTI

Andres Roots ja Steve Lury

Tuleval nädalal annab Eestis viis kontserti duo Steve Lury & Andres Roots, esinedes 3. mail Tallinna Texas Honky Tonk & Cantinas, 4. mail Rakvere Buena Vista Sofa Clubis ja 5. mail Põlva Kultuurikeskuses toimuval festivalil Underground Blues. Laupäeval, 6. mail on kontserte kavas suisa kaks: pärastlõunal Imaveres Eesti Piimandusmuuseumi masinasaalis ja õhtul Tartu baaris Edison.

Inglise suupillimängija Steve Lury muusikutee sai alguse 1960ndate esimesel poolel koos Briti bluusibuumiga. Olles teinud koostööd muuhulgas Carruthers Brothers Bandi ja David Loftsiga, juhtus ta 2006. aastal Londonis jämmima Tartu kitarristi Andres Rootsi ja tema toonase trioga Bullfrog Brown; järgnesid kontserdid Suurbritannias, Soomes, Poolas ja Eestis ning 2009. aastal ilmus ühisalbum “Bullfrog Brown with Steve Lury”, mis osutus bändi edukaimaks.

Lury ja Rootsi koostöö jätkus ka pärast ansambli lagunemist ning 2014. ilmunud ja Shetlandi saartel salvestatud CD Steve Lury & Andres Roots “Live In Lerwick” valiti Kanada veebiajakirja Blues Underground Network poolt aasta parimaks Euroopas tehtud bluusiplaadiks. Ühtlasi on Lury kaastegev Rootsi mullusel sooloalbumil “Winter”, mis püsis aastavahetusel kaks kuud nii Prantsusmaa kui UK raadiote enimmängitud bluusiplaatide edetabelites.

Eestis on Steve Lury üles astunud näiteks festivalidel Augustibluus, Viru Folk, Pärnu Bluusipäevad ja Baltic-Nordic Harmonica, tänavune kontserttuur on aga esimene, kus Lury ja Roots esinevad duona, ilma saateansamblita.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.