JUUNIS RETROBESTIL ESINEV ANSAMBEL JAM: TULEME KOKKU AINULT ÜHEKS ÕHTUKS, UUT SINGLIT ME VÄLJA EI ANNA

Jam

Eelmisel nädalal imbus meediasse uudis, et sel suvel saab festivalil Retrobest näha oma aja diskobändi JAM. Täna olid ansambli liikmed Mihkel Mattisen (40) ja Juss Tamm (40) külas Vikerraadio hommikuprogrammis, kus rääkisid, et tegu on ühekordse esinemisega ja uut materjali neilt loota ei ole.

“Me läksime laiali aastal 2005. Aastal 2009 oli meil 15. sünniaastapäev, mille puhul tegime mõne kontserdi. Sellest on nüüd omakorda möödas kaheksa aastat ja teeme ühe veel,” jutustas Mihkel Mattisen.

JAMi liikmeid on vahepealsel ajal esinema palutud väga palju kordi. “Aga jah, me oleme Mihkliga teinud kindla kriteeriumi, et kui teha, siis korralikult ja suurelt ja sel suvel meil see võimalus ka avaneb,” mainis Juss Tamm.

“Retrobest pakkus meile seda, mida me ootasime – saame selle [esinemise] teha suurelt, uhkelt, kvaliteetselt. Retrobestiga on läbirääkimised käinud umbes poolteist aastat, juba enne eelmist Retrobesti. Eelmisel aastal me loobusime, aga nad tõestasid oma eelmise aasta festivaliga kui professionaalne seal see kõik on ja siis vestlused jätkusid,” avaldas Mattisen. Muusik lisas, et temalt on mitu korda küsitud, et kuna JAM nüüd 30. juunil taas üle pika aja avalikult üles astub, siis kas on ka uut singlit oodata. “Ei, ei! Ansambel JAM tõesti ei tegutse! Me teeme ühe kontserdi fännidele kingituseks, lihtsalt ajarännaku üheks õhtuks kahekümne aasta taha, saame kõik oma nostalgialaksu kätte, see on kindlasti väga lõbus ja tore ja lähme eludega edasi!”.

Eesti Rahvusmeeskooris töötav Juss Tamm meenutas: “Mina hirmsasti tahaks, et selle kontserdi ees oleks ka intro nagu meil vanasti oli, see “JAM! JAM! JAM!” hõige ja all müstilised harmooniad. See oli väidetavalt meie kontsertide firmamärk olnud. Et kui väljas veel sigaretti tehti nurga taga, siis kui “JAM! JAM! JAM!” oli kosta olnud, olid kõik sisse jooksnud.”

Ühtlasi paljastas Mihkel Mattisen, et JAM ei läinud 2005. aastal lahku päevapealt, vaid nad tegid omavahel selle otsuse juba aasta aega varem.

Ansambel JAM esineb Otepääl toimuval Retrobestil 30. juunil. Pääsmed müügil Piletilevis.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s