TĹ ELLONELIK C-JAM KORRALDAB SUVETUURI “GREATEST HITS”

C-Jam

Juba aastast 2004 teab suur osa Eestimaast, mida tähendab neli meest, neli tooli, neli tšellot — see on tšellokvartett C-Jam, kes rõõmustab oma austajaid ka sel suvel Päikeseloojangukontsertidega 23 Eestimaa paigas, kus lavale astuvad neli andekat tšellisti: Tõnu Jõesaar, Margus Uus, Levi-Danel Mägila ja bändi liider, 50. juubelit tähistav Pärt Tarvas. Kontserdid ĂĽhisnimetusega “Greatest Hits” toimuvad 11. juulist 4. augustini kirikutes, mõisates, taludes, hotellides, suvelavadel, sadamates, hoovides, terassidel, kuursaalides ja Viru Keskuse katusel. Pileteid saab juba Piletilevist osta.

“Need on mehed, kes ei karda avardada piire ja pĂĽstitada endale enneolematuid väljakutseid. Et nautida fantastilist muusikat, mille iga sõõm on ĂĽlimalt väärtuslik, peab seda oma kõrvaga kuulma ja oma silmaga nägema. Tšellokvartetis on ĂĽhendatud klassikaline keelpillikvartett, improvisatsiooniline bigbänd, metalne ja kaasakiskuv rock-muusika, tundlik ning emotsionaalne tšellokõla. Eelnevad kontserdid on näidanud, et selline muusika ei jäta kĂĽlmaks ĂĽhtegi kuulajat,” ĂĽtleb kontserditutvustus.

C-Jami tšellistide eestkõneleja Pärt Tarvas selgitab, et tuur võtab kokku nende 13 aasta jooksul esitatud lood esimestest viimasteni ning nagu nimigi ĂĽtleb, tulevad esitlusele klassikute lood. Mis aga puutub uue tuuri ĂĽllatustesse, siis võtavad muusikud seekord kontsertidel kasutusele efektiplokid. “Me töötame selle kallal, et kontserdid atraktiivsemaks muuta,” lubab ta. Tuuri 23 kontserdipäeva sees on vaid kaks päeva, mil esinemist pole. “Meie töö on selline ja ega Eestis see nii kurnav polegi,” ĂĽtleb tšellist. “Oleme käinud Itaalias ja USA-s tuuridel, kus tuleb päevas sadu kilomeetreid läbi sõita ja ainult hotellides ööbida.”

“Greatest Hits” kavas on lugusid maailma erinevate stiilide ja aja muusikast, Rein Rannapi, AC/DC, Status Quo, ABBA, Queeni, Muse, U-2, Nirvana ja paljude teiste repertuaarist. Kontserttuuriks valmib ka uus plaat “Cellohell”. “See album on otsekui põrgu, milles on 13 erinevat katelt ja neid ĂĽmbritsevad kolmnurksete sabadega deemonid, kes ei anna tšellistidele hetkekski asu. Plaadil on siis 13 katelt ehk 13 lugu, pluss neljateistkĂĽmnes ehk taevaminek, mis peaks tähistama helgust ja taevaseid teemasid,” tutvustab Pärt Tarvas plaati.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s