VONKUUSK, MC LORD JA ADEELE SEPP AVALDASID HĂśMNI VILJANDILE

VonKuusk, MC Lord ja Adeele Sepp

Viljandi varakevadised värsked tuuled on kandunud tossupilvena Eestimaa kohale laiali. Täna avaldasid vonKuusk, MC Lord ja Adeele Sepp video singlile “Imavere tossud”, mis on naivistlik-industriaalne hĂĽmn muusikute kodulinnale Viljandile.

Ugala teatri näitleja Adeele Sepp, räppar MC Lord ja helilooja Kaarel Kuusk (vonKuusk, Sounditoorium, Kali Briis) kohtusid esmakordselt Ugala teatri noortemuusikali “Moraal” lavastusprotsessi käigus. Peagi oli selge, et omavaheline klapp on midagi enamat kui ĂĽks etenduskunstipõhine koostöö suudab väljendada. Seetõttu otsustatigi lisaks Ugala hittlavastuse “Moraal” väljatoomisele salvestada iseseisvalt esimesed koostöölood ja katsetada ĂĽhise helikeele leidmisega.

Lugu “Imavere tossud” jõudis laiema avalikkuse ette paar nädalat tagasi mastaapses kontserdilavastuses “Sounditoorium” (helilooja Kaarel Kuusk), mille tegi eriliseks see, et publik sai muusikute etteastet nautida mitte kohapeal, vaid teleĂĽlekande vahendusel. Omamoodi oli see ka sĂĽmboolne, sest “Imavere tossud” on lugu lõputust teelolemisest ja kohalejõudmise ootusest. NĂĽĂĽd on “Imavere tossud” saanud stuudios viimase lihvi ja jõuab ka raadiokuulajateni.

Lugu sĂĽndis kaks aastat tagasi, kui Adeele Sepp sõitis marsruudil Viljandi-Tallinn-Viljandi ja öösel Imavere ristist suunda kodu poole võttes hakkasid meloodia ja sõnad justkui iseenesest vormi võtma. Koju jõudes oli see vaja ainult kiiresti noodipaberile panna ja õiget aega ootama ning kĂĽpsema jätta. Lõpliku versiooni autoriks nimetab Sepp siiski vonKuuske ja vabavärsimeistrit MC Lordi. “See on justkui naivistlik hĂĽmn kojujõudmisest. Ood Viljandile, austusavaldus väikelinnale, mis on oma hingelt siiski suur. Omamoodi industriaalne naivism selle väljendi kõige paremas tähenduses, kus Imavere ristist kõik võõrsilolijad suunda Viljandi poole võttes justkui ĂĽheskoos alati unistades ohkavad – kohe jõuame taas koju,” kirjeldas Sepp laulu sĂĽnnilugu.

Loo autorid pĂĽhendavad selle loo eelkõige viljandlastele, kuid ĂĽlekantud tähenduses ka kõigile teistele teelolijatele. “Ăśkskõik kui pikk on teelolemine, siis teadmine, et meie kõigi jaoks on kuskil oma Imavere rist, pärast mida on kojujõudmine juba ainult kiviviske kaugusel, annab loodetavasti kõigile jõudu juurde. Ăśkskõik, kuhu teel ollakse. Ausõna, me usume, et killuke naivismi kulub meile kõigile marjaks ära, seda enam, et seda kohtab tänapäeva Eesti muusikas kahetsusväärselt vähe,” lisas ta.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.