STEN-OLLE ÜLLITAS ESIMESE LOO PEAGI ILMUVALT ALBUMILT “KAUSTIK”

Sten-Olle "Lahkud"

Raplast pärit muusik Sten-Olle Moldau on saanud valmis oma teise plaaditäie lugusid. Album saab nimeks “Kaustik” ning näeb ilmavalgust aprilli alguses (digiversioon juba märtsi lõpus). Esimest maitseproovi, lugu pealkirjaga “Lahkud”, saab teisipäevast kuulata YouTube’ist ja SoundCloud’ist.

Sten-Olle kommentaar MuusikaPlaneedile: “”Kaustiku” kirjutamine ja salvestamine on olnud väga sarnane kaustiku täitmisega nooremana – salamõtted saavad kirja, nagu ka koledad joonistused ja matemaatika ülesanded ning kõige selle juures on koguaeg hirmus tuhin sees, sest enda pea sisemus tundub nii uus ja imelik. Suurim erinevus tänase ja 12-aastase minu vahel tuleneb vast sellest, et teemade ring on muutunud kitsamaks ja konkreetsemaks, aga muud põhimõttelist vahet ei olegi. Joonistused on ikka tihtipeale väga koledad, õnneks on viimistlemise oskus veidi paranenud.

Kuna seekord on käsil teine täispikk plaat, on vähemasti endal tunne, et ühtaegu olen hakanud tegema muusikat nii lihtsamalt kui keerulisemalt.

Lihtsamalt, sest enam ei näe vaeva peas oleva konkreetse mõtte täpipealt salvestisele tõlkimisega, vaid lasen muusikal juhtuda sellisena, nagu ta just sel päeval on.

Keerulisemalt, sest oskan end ette valmistada muusika tegemiseks ning olen õppinud muusikasse panema ennast otse, ilma vahe-eesmärkideta – see on märksa alastavam ja halastamatum kogemus, kuid aus.

Plaadile olen kutsunud klassikalise muusika osas osavaid inimesi mängima nii keelpillikvarteti kui trompetistidena, kuna tahtsin näha, kas ma klassikalises mõistes heliloojana neile midagi mängida oskan anda – seda siis peate ise kuulates otsustama.

Lood aga oma olemuselt on vist pigem lihtsad. Sõnadesse olen seekord kirjutanud üsna otse sellest, millest arvan, et tasub rääkida ja proovinud vahelt välja võtta kõik, mida võib pidada ilustavaks või “ägedaks” – enamasti sellepärast, et siis äkki jõuab päris mõte kohale ka.

“Lahkud” on plaadi vanim lugu – tema esimene alge sündis vast 3 aastat tagasi ja siis jäi kopitama. Ühtäkki aga võttis oma lõpliku kuju korraga, ühel päeval ja tunni aja jooksul. Tahtsin kirjeldada seda tunnet, mida on kogenud vast igaüks, kes elus korra on kellegagi koos olnud ja siis ühel hetkel jälle ei ole. Proovisin sõnadesse jätta kogu segaduse, mis minu peas on sellistel hetkedel olnud ning jätta alles kibestumuse, mis paratamatult sellega kaasa tuleb.”

Plaadi “Kaustik” väljaandmist on 2. aprillini võimalik toetada Hooandja lehel. Ja nagu Sten-Olle Hooandjas kirjutab: “Kaustiku” plaadiesitlused tulevad ka, aga seekord pisut hubasemas ja intiimsemas võtmes, nimelt kodukontsertide näol:

4.04 – Komeedi tänaval, Tallinnas
5.04 – Pikal tänaval, Tallinnas
6.04 – Koht selgub lähipäevadel
7.04 – Kultuuriklubi BAAS, Raplas (ainuke mitte-kodukontsert)

Sten-Olle tegemistel saab silma peal hoida Facebook’is.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s