VALGA RAUDTEEJAAMAS VALITI EESTI PARIM MUUSIKAVIDEO

Erki Pärnoja18. märtsil toimus Valga raudteejaamas esimene Eesti muusikavideote festival, mille raames pälvis Eesti parima muusikavideo tiitli Erki Pärnoja (pildil) “Efterglow”, režissööriks Ingel Vaikla.

Festivalile laekus 107 muusikavideot, millest režissöör Rao Heidmetsa juhitud eelžürii valis välja 37, mis pääsesid festivali kavasse. Esitatud video võis olla kuni viis aastat vana ning ei tohtinud ületada kaheksat minutit. Hinnati muusikat, ideed ja teostust.

Festivali žürii, kuhu kuulusid Peeter Volkonski, Tõnu Trubetsky ja Hanna Samoson, valis parimaks Erki Pärnoja “Efterglow”, mille režissöör Ingel Vaikla kirjeldab videot kui visuaalset, nostalgilist ning tundlikku rännakut tagasi minevikku, mis avab ühe isikliku loo noorest tütarlapsest, väikelinna vabrikust ning selle hiigelajast.

Rahva lemmikuks hääletati Cuba “Millionõ Ognei”, režissööriks Vlad Kerge.

Festivali tuli nautima mitusada inimest, mõlemad saalid olid rahvast täis. Otseülekannet sai jälgida Internetis. Peale ametlikku osa muutus ajalooline Valga raudteejaam Lõuna-Eesti suurimaks ööklubiks, kus järelpidu kestis diskorite saatel hommikuni.

Nii festivali külalistel kui videote tegijatel oli hea meel uue väljundi üle, kus kodumaised muusikavideod saavad vääritud tähelepanu ning Valgas toimunud esimene festival ei jää kindlasti viimaseks.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s