NIMMERSCHMIDT PEIDAB END UUES SINGLIS HOMMIKU EEST

NimmerSchmidt

Tartu indie-popduo NimmerSchmidt avaldas uue laulu “Peidame end hommiku eest”.

Bändi eelmine singel “Napsud” heitis iroonilise kõrvalpilgu Tartu noorte peo- ja alkoholilembusele. “Kõigile on teada eestlaste ĂĽldine rahulolematus eluga ja siin toimuvaga, paljud meist pöörduvad seetõttu alkoholi poole. Juba pikki aastaid on ĂĽritatud tegeleda rahva liigse alkoholitarvitamise probleemiga. Pigem tuleks aru saada, miks inimesed nii palju meelemĂĽrke tarvitavad ning mida saaks selles suhtes ette võtta,” ĂĽtles laulja Fredy Schmidt.

Ellamaa kĂĽla lähedal, kust duo teine pool Andero Nimmer pärit on, on metsades palju mahajäetud veneaegseid sõjaväeangaare. “Mäletan, et umbes kĂĽmme aastat tagasi sai seal kandis ikka sõpradega ringi sõidetud nii suviti kui ka talvel. Kui bemm angaari sisse parkida ja muss põhja panna, siis see kõlas neis angaarides päris vägevalt – nagu omamoodi kohalik ööklubi metsades, keset tööstusprahti ja mahajäetud linnakuid,” jutustas Nimmer sõnade ideest rääkides.

Muusikaliselt inspireerisid mehi Beach Boysi vokaalharmooniad ja Eesti 1960.–1970. aastate estraad. “Peidame end hommiku eest” muusika ja sõnad kirjutasid Andero Nimmer ja Fredy Schmidt. Loo miksis ja masterdas Ă– Stuudios Martin Kikas.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s