LÕÕTSAVÄGILASED ANDSID ENDA KOLMANDA SÜNNIPÄEVA JA KARKSI VALLA 25. JUUBELI PUHUL VÄLJA OMA TEISE SINGLI “VANAPOISI REILENDER”

Lõõtsavägilased

Jaanuarikuus kolme aastaseks saanud ansambel Lõõtsavägilased on leidnud oma tiheda esinemisgraafiku vahel aega, et jõuda stuudiosse ja lindistada seal mõned uued lood. Just nimelt mõned, sest hetkel on valmimas duubelplaat Karksi Valla 25. juubeli pidustusteks, kus astuvad üles kõik valla muusikalised kollektiivid. Veebruarikuus valmival plaadil saab ka kuulata Lõõtsavägilaste uut singlit “Vanapoisi reilender”.

Singel “Vanapoisi reilender” räägib sellest, kui raske on elu abieluranda saabudes ning millised mured ja rõõmud sellega kaasnevad. See on nagu vanema generatsiooni õpetussõnad noorematele, et need suudaks neid vigu vältida (kuigi niikuinii tehakse uuesti ja hullemini). Lugu on kuuldud Leoski Helju käest Valgamaalt, Laanemetsast. Salvestasid selle Marju Kõivupuu ja Margus Põldsepp 1990. aastate alguses Lõuna- Eesti pärimuse kogumise ekspeditsioonil.

“Antud lugu on väga õpetlik ja naljakas ning sobib kuulamiseks kõigile neile meestele, kellel on abielutee alles ees. Esimest korda seda lugu kuuldes võttis ka endal seest natukene kõhedaks, aga tuleb välja, et asi polegi nii hull,” sõnas ansambel Lõõtsavägilaste frontman Andres Eelmaa.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s