ILMUS PATRONUSE SINGEL “MUST LUMI”

Patronus

Täna ilmus Patronuse singel “Must lumi”, mis toob ootamatut vaheldust traditsioonilistele jõuluaja lugudele.

Meloodilist pop-folki viljelev Patronus ĂĽllatab jõuluaja eel kuulajat uue intrigeeriva looga, mille nii meloodia kui ka sõnade autoriks on esmakordselt ansambli pianist Ăśllar “MĂĽrakas” Priks. “See lugu räägib inimeste vahelistest suhetest, hoolimisest ja kirest. Ent ka vastuhakust, võib-olla isegi kättemaksust. Aga ka tõdemusest, et lõpuks läheb kõik, nagu minema peab ja igaĂĽks saab oma mõõdu järgi. Ă•iglus võidab ja karma karistab. Ja kuna on ikkagi ka jõulukuu, siis sajab loos ka lund. Sedapuhku musta. Ning kaugusest kumava aisakellakolina matavad enda alla päris pillid,” avas autor loo tähendust.

Patronuse solist Silja Vipre lisas, et lugu räägib kirest selle kõige otsesemas mõttes. “Siin on kirg teineteise vastu, kirg elu vastu, armastus, inimloomus.” ĂĽtles ta.

Uus singel sĂĽndis MĂĽraka sõnul ĂĽllatavalt kiiresti. “See kõik toimus umbes tunni ajaga vahetult enne proovi teisi bändiliikmeid oodates. Mul oli juba pikalt peas tiirutanud väljend “must lumi” ja teadsin, et pean seda kusagil kasutada saama. Muud mul polnud. Istusin sĂĽndi taha ja tegin lihtsalt valmis,” rääkis ta.

Bänd oli kohale jõudes uue demo kuulmisest suures vaimustuses. “See kõlab teistmoodi kui meie senine repertuaar. “Must lumi” on sensuaalsem. Loodame, et meie MĂĽrakas jätkab samas vaimus Patronusele lugude kirjutamist ja juba varsti on meilt taas midagi uut ilmumas,” lisas Silja.

Sõpradest koosnev ansambel Patronus andis oktoobris välja oma esimese eestikeelse singli “Tõmban täpiks”. Hetkel veedab bänd tunde prooviruumis, et kogu kontsertkava eestikeelseks muuta ning publikut edaspidi ka emakeelega rõõmustada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s