MARILYN UUSNA TULI VĂ„LJA TUNTUD ALENDERI LOOGA

Marilyn Uusna

Lauljatar Marilyn Uusna salvestas neil päevil tuntud Urmas Alenderi loo “Kui mind enam ei ole” Peeter Kaljuste poolt loodud aranĹľeeringus, millele produktsioonifirma Records 2000 lisas omalt poolt artisti iseloomustava videoklipi.

Urmas Alenderi poolt möödunud sajandil loodud nukratooniline inimsuhete erilisusust ja nende haprust rõhutav pala “Kui mind enam ei ole” on enim tuntud Alenderi enda esituses, kus autor saadab end kitarril. Muusikaprodutsent Peeter Kaljuste on spetsiaalselt Marilyni esituseks loonud tuntud palale klaveriaranĹľeeringu, mis toob esile uusi muusikalisi varjundeid. Produtsent lisas, et kasutas arranĹľeeringu loomisel Peter Cetera tuntud hiti “Glory of Love” motiive, mis aitasid tema sõnul edasi anda loo sĂĽgavat sõnumit.

Lisatud videomaterjalis toovad selle autorid Alenderi sĂĽgavate ja paljutähenduslike sõnade tagant välja laiema filosoofia ning rõhutavad, et haprad ja samas olulised ei ole suhted mitte pelgalt kahe inimese vahel, vaid kogu loodusega. Inimesi on palju sajandeid saatnud ĂĽks targeimaks peetavaid loomi – hobune, suhted kellega ei pruugi olla mitte vähem dramaatilisemad, kui inimeste vahel. Hobune ja ratsanik, kes on saavutanud ideaalse koostöö, peavad samuti olema valmis hetkeks, kus ĂĽks või teine osapool misiganes põhjusel lahkuma peab. Aktiivse ratsasportlasena tunneb Marilyn seda maailma arvestatavalt. Videoklipis on Marilyni partneriks muide hulgaliselt Eesti meistritiitleid võitnud, kuid nĂĽĂĽdsest pensionipõlve pidav koolisõiduhobune El Beg.

Noor artist lisab omalt poolt, et klassikaks muutunud Alenderi pala on kindlasti ajastuvaba ja kõlab aktuaalselt ka tänapäeval: “Inimesed peaksid väärtustama enda ĂĽmber olevaid inimesi justnimelt praeguses ajahetkes ja pidevalt, mitte ainult siis, kui neid misiganes põhjusel enam nende lähedal ei ole.”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s