LEPASEREE UUS LUGU ON PÜHENDATUD KADRIPÄEVALE

lepaseree4

Etnoansambel Lepaseree on võtnud oma südameasjaks pöörata tähelepanu Eesti rahvakalendri tähtpäevadega seotud lauludele.

Just selliste tähtpäevade, mida praegu veel tähistatakse, aga mis vaikselt ajahämarusse hakkavad kaduma. Lepaseree uus lugu “Tantsi katri” on pühendatud kadripäevale.

See kadripäevale ja üldse hingesantide ajale pühendatud laul räägib Kadride imelisest ja pisut hirmutavast teekonnast siia inimeste maale. “Sest ega Kadrid pole inimesed, nad on kaunid valged hingesandid, kes tulevad maa peale inimesi vaatama taevatähtede tagant, üle viie vikerkaare ja läbi kirju pilvevahu,” seletas muistseid uskumusi Lepaseree üks liikmeid Meelika Hainsoo. Kadrid on õnnetoojad, pere-, kogukonna- ja karjahoidjad. Usutakse, et õnn tuleb põrandasse sisse tantsida tasakesi, kindla ja pehme sammuga. Kadri tuleb sisse lasta, nii tuleb hea viljaõnn ja palju rõõmu.

Loo “Tantsi katri” seadis ansambel üheskoos ning selles on tunda erineva taustaga bändiliikmete mõjutusi. Lepaseree muusika keskmes on traditsiooniline laul, selle iseäralik esituslaad ja paeluvalt salapärane tähenduste maailm. Minimalistlikes seadetes on vanadele lugulauludele jäetud kandev ruum, mis annab neile võimaluse joonistada ühe pildi teise järel. Ansamblile annavad oma heli ja näo Meelika Hainsoo vokaalil, Kulno Malva okariinal ja akordionil ning Paul Daniel kitarridel. Debüütalbum “Väräjän” ilmus 2015. aasta lõpus.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s