EIXD MUUTIS NIME: VANA NIMI EI TOETA MINU LOOMINGU ILUTSEVAT OLEKUT

EiK

2014. aastal komeedina Eesti räpitaevasse põrutanud noor muusik ja poeet EIXD, kodanikunimega Eik Erik Sikk otsustas vahetada artistinime. Nüüdsest esineb 16-aastane noormees nime all EiK.

“Olen artistinime vahetamist tĂĽkk aega kaalunud, sest EIXD nimi ei toeta mu loomingu pisut ilutsevat olekut. Nimi EIXD on mugandus sõprade antud hĂĽĂĽdnimest ning mõjub pigem robustselt, isegi ossilikult. Sellepärast tegin otsuse võtta uueks nimeks EiK, mis on ka mu pärisnimi, erinev on ainult kirjapilt,” rääkis muusik.

Ăśhes nimevahetusega valmis EiKil ka stuudioversioon värskest loost “Falsett”. Sõnad sellele on kirjutanud EiK ja Erik Joonas Juhandi, tausta pani kokku, miksis ja helindas Kuera. Kui kontsertidel kuuleb “Falsetti” vaid EiKi esituses, siis stuudioversioonis on lindile jäänud ka Erik Joonase ning Erik Björki hääled.

“”Falsetti” peab kuulama vaikuses, võtma selle laulu jaoks aega,” sõnas EiK. See ei ole liftimuusika, vaid jutustus, vestlus iseendaga. Minu lugudes on palju sõnamängu, keeleveeretusi, millesse tuleb sĂĽveneda, et aru saada mõttest. Selles mõttes ei ole ma tõesti lihtne artist, mu lood ei kulu kohe pähe. See ei olegi eesmärk,” ĂĽtles ta.

Lugu “Falsett” sai tuntuks tänu tänavusele Noortebändi konkursile, kus EiK valiti žürii poolt finaali ning pälvis seal eriauhinna, esinemise kevadisel Tallinn Music Week festivalil.

Juba sel reedel, 18. novembril võib EiKi kuulda Kohvikus Sinilind.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s