OKTOOBRIS TULEB MÜÜGILE JAAK JOALA CD-KOGUMIK “UNUSTUSE JÕEL”

Jaak Joala

Oktoobris ilmub Jaak Joala teine CD kogumik “Unustuse jõel”, mis on järg suve alguses ilmunud esimesele CD plaadile “Suveöö”.

Joala sõbra Olavi Pihlamägi poolt koostatud kogumik-plaadi tonaalsus on sügisele sobiv. “Pühapäeval, 25. septembril, möödub Joala lahkumisest kaks aastat. Kui sai teatavaks see kurb uudis, mängisid kõik Eesti raadiojaamad suure laulja mälestuseks laulu “Unustuse jõel” , mis on ka selle plaadi nimilugu,” lausus ta.

Plaat ilmub Jaagu teiseks surma-aastapäevaks. See on kogumik, mis rändab suvest sügisesse, alustades oma teed Unustuse jõel ja lõpetades Päikesemaal, olles vahepeal nii Vaikses öös kui ka Kustunud päikesenaerus, näidates kaunist Vikerkaart ja kuulates traagilist Ohet öös. “See plaat on kui üks hinge erutav muinasjutt, mida jutustab suur muinasjutuvestja Jaak Joala. Laulud sellel plaadil on restaureeritud nii Eesti Rahvusringhäälingu arhiivis olevatelt kui ka erakätes leidunud lintidelt. Sellel plaadi teeb huvitavaks suurte orkestrikoosseisude meisterlik kasutamine ning eesti heliloojate unustatud või omal ajal keelatud looming. Sekka tõelised pärlid maailmamuusikast. Ma loodan, et see kogumik aitab avada ka Joala ande sügavamaid kihte,” ütles Pihlamägi.

19 laulu seas on lisaks plaadi nimiloole ka sellised lemmikud kui “Vana meloodia”, “Siin on see laul”, “Mul meenub taas”, “Ma saadan oma varju”. Samuti on Pihlamägi asjatundliku selektsiooni tulemusena plaadile jõudnud mitmed ammu avastamist vajanud palad, teiste seas “Ohe öös” – Procol Harumi “A Salty Dog”- loo haruldane kaver – kuulajate 1969. aasta absoluutne lemmik Ernose “Maria Louisa” ja Yves Montand’i “Sügislehed”. Plaadil leidub ka noore Rein Rannapi loodud “Päikeseloojangul”.

Sisukas bukletis on Pihlamägi kommentaarid laulude kohta ja Joala talendi austaja, telelegend Vahur Kersna mõttetark eessõna.

“Suveöö” ja “Unustuse jõel” kogumikega on tegemist Jaak Joala esimeste CD-plaatidega ja samuti esimeste Eesti Vabariigi ajal ilmuvate Joala albumitega. Tema eelmised heliplaadid olid vinüülplaadid ja ilmusid nõukogude ajal plaadifirmalt “Melodija”.

CD plaat jõuab lettidele alates 1. oktoobrist.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.